во ,

Ја ле ти една риба, земи ја и да ја испржиш!

Реклама

Фанал Македонец риба фоф реката, однел ја дома и рекол на жена му да ја зготви.

– Ја ле ти една риба, земи ја и да ја испржиш!

– Нема масло.

– Епа испржи ја сос свинска маст.

– Добро бе човек ти од небото ле падна?! Сос шо да купа маст и масло куга пари немаме!

– Добро ма, тогава свари ја!


– Ни вода немаме. Вчера ни ја исклучија оти не сме платили од лани!

Човека нервозен врнал се каде реката и ја фрлил. Излегнала рибата од реката и почнала да вика:

– ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА !!


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Влева Блажо у спалната наапан, отвара го шифоњеро…

Едниот вели: „Вујко ми е свештеник и го викаат Пречесниот“