во ,

Јутјубер покажува на што го потсетуваат европските земји. Еве што вели за Македонија

Дали кога гледате во облаците некои од нив ве потсетуваат на нешто? Луѓето често наоѓаат форми онаму каде што тие не постојат.

Јутјуберот Закабер на својот канал објавил видео во кое илустрирал на што го потсетуваат европските земји. Албанија го потсетува на презерватив, Ерменија на ајкула, а Австрија на дебел полжав.

Босна и Херцеговина му наликува на ракета, а Хрватска на змеј. Србија го потсетува на диносаурус, а Косово на дух.

Според него, нашата земја изгледа како голем карфиол. Дали се согласувате со него?

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Пати кога луѓето непланирано се камуфлирале во околината

Куче со години работеше во киоск а сега ужива во пензија