во ,

Џенифер Лопез и Бен Афлек можеби ќе се разведат – Објаснување на гласините

Реклама

Џенифер Лопез и Бен Афлек се еден од најпознатите парови во Холивуд, но неодамнешните гласини сугерираат дека можеби се на пат кон развод. Во оваа статија, ќе ги разгледаме најновите шпекулации и ќе објасниме што всушност се случува.

Почетокот на „Бенифер“

Џенифер Лопез и Бен Афлек, познати како „Бенифер“ од медиумите, првпат започнаа да се гледаат во 2002 година по средбата на сетот на филмот Gigli. Брзо станаа еден од најпрофилните парови во Холивуд и се свршија подоцна истата година. Сепак, во 2004 година ја прекинаа својата свршувачка и се разделија. Во 2022 година повторно се здружија и се венчаа, станувајќи моќен пар во светот на забавата.

Зошто започнаа гласините

Парот не бил виден заедно во јавност од 30 март 2024 година, кога барале куќа во Менхетен. Афлек не присуствуваше на Met Gala на 1 мај, иако Лопез беше ко-претседавач. Потоа, на 14 мај, Лопез беше видена како разгледува недвижности во Беверли Хилс со нејзиниот продуцент без Афлек. Интересно е што тие веќе имаат палата во Лос Анџелес.

Анонимен „инсајдер“ ги зајакна сомнежите

Анонимен извор даде објаснување за нивниот можен развод: „Бен веќе се исели и најверојатно ќе мораат да ја продадат куќата која ја бараа две години. Нема никогаш да престанат да се сакаат, но таа не може да го контролира него, а тој не може да ја промени неа. Нема шанси да опстои. Едноставно не можеа да го направат тоа. И двајцата рекоа дека созреале и научиле од своите грешки, но некои од поголемите проблеми кои ги раздвојуваа првиот пат останаа исти.“

Фановите се поделени


Фановите открија знаци кои можат да укажат на проблеми во бракот на Бен и Џен. Еден корисник напиша: „Нејзиниот прв сопруг рече дека ниту еден од нејзините бракови нема да трае бидејќи таа никогаш не е задоволна со никого/ништо и секогаш се обидува да ги промени според тоа што сака во тој момент.“

Друг додаде: „Таа го живее својот живот на социјалните мрежи. Тој сака мирен живот.“ Некој рече: „Тажно е што таа се чувствува надвор од нејзината комфорна зона. Притисокот за неа и Бен во јавноста е огромен. Се надевам дека ќе можат да се повлечат во некој од нивните луксузни домови за да се опуштат и да останат блиску во љубовта.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди човек кај докторот и вели…

Дали ти се допаѓа мојот нов iPhone…