во , ,

10 Генијални дизајни за кои не била штедена имагинација

Некои дизајнери си ја знаат одлично работата и заслужуваат чиста 10-ка – нивната имагинација не познава граници.

Кога креативноста кај дизајнерите ќе се разбуди, крајниот резултат е вистинско ремек-дело.

Имагинација во комбинација со практичност и функционалност е еднакво на генијалност.

Некои од најдобрите дизајни на кои се восхитуваме:

Вештачки нокт излакиран во бојата на лакот за полесно да процените дали ви одговара

Клупи во облик на книги наменети за читање

Печиво на кое директно пишува со каков фил е полнето

Безбедносна преграда на шалтер во очна ординација

Скали со рампа за велосипед за полесно качување на велосипедисти

Ножички со облик на птица – ремек-дело

Креативен знак за „мокар под“

Зимска бајка во лифт

Специјално дизајнирана наткасна за овие книги

Четка за прашина со облик на виолина

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рај на Земјата: Дали ова е најубавиот природен базен на светот?

Ај вклучи го миксерот!