во ,

10 Деца на ѕвезди кои се огледални верзии на нивните познати родители

Реклама

Некои славни деца сигурно ќе успеат затоа што го наследуваат изгледот, талентот и шармот на нивните родители. И понекогаш нивниот талент се удвојува ако двајцата родители се успешни. Но, сепак, секогаш треба да запомнат дека со оваа среќа доаѓа и одговорноста.

Николас Кејџ и Вестон Копола Кејџ

Синот на Николас Кејџ одлучил да ги следи стапките на својот татко: тој глумеше во филмови и беше пофален од режисерите. Тој дури личи на неговиот татко.

Катрин Денев и Кристијан Вадим

Францускиот актер Кристијан Вадим е син на филмскиот режисер Роже Вадим и актерката Катрин Денев. Роден е во парискиот кварт Булоњ-Бјанкур на 18 јуни 1963 година. Глумел во филмови и на сцена.

Ванеса Паради и Лили-Роуз Деп

Лили-Роуз Мелоди Деп е родена во Париз на 27 мај 1999 година во семејството на француската актерка, пејачка и манекенка Ванеса Паради и американскиот актер Џони Деп. Лили-Роуз тргна по стапките на нејзините родители и избра кариера како модел и актерка.

Лесли Ман и Мод Апатоу

Мод Апатоу е гордоста и радоста на нејзините родители. Таа е најстарата ќерка на Џад Апатоу и Лесли Ман. Младата жена веќе глуми во популарната серија „Еуфорија“, и покрај фактот што нејзината филмска кариера започна дури во 2007 година.

Памела Андерсон и Брендон Томас Ли

Син на актерката Памела Андерсон и тапанарот Томи Ли, тој е роден на 6 јуни 1996 година. Инспириран од неговата мајка, тој е модел и глуми во филмови.

Џон Траволта и Ела Блу Траволта

На 3 април 2000 година, нивната прекрасна ќерка Ела е родена во семејството на Џон Траволта и Кели Престон. Таа неодамна глумеше покрај нејзиниот славен татко во трилерот Poison Rose.

Адријано Челентано и Росалинда Челентано

53-годишната италијанска актерка, уметница и пејачка Росалинда Челентано е најмладата ќерка на познатиот актер и пејач Адријано Челентано и Клаудија Мори. Таа освои многу актерски награди, па дури и го глумеше ѓаволот во „Страдањата на Христос“ на Мел Гибсон.

Џуд Ло и Раф Ло


Раф Лоу е музичар, модел и актер. Неговите родители се Џуд Ло и Сејди Фрост. Раф е најстариот меѓу 5-те деца. Тој го имаше своето деби на модната писта на 18-годишна возраст, а почна да глуми во филмови на 13-годишна возраст.

Дени Де Вито и Луси Де Вито

Луси е родена во семејство на актери Дени Де Вито и Реа Перлман на 11 март 1983 година. Во 2007 година дипломирала на колеџ со специјалност во театар. Оттогаш таа глуми на сцената.

Викторија Бекам и Ромео Џејмс Бекам

Ромео реши да тргне по стапките на двајцата родители – се испроба во модата и фудбалот. Тој не заостанува многу зад своите родители по популарност бидејќи има голем број следбеници на социјалните мрежи.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Јас, откако сме тука, повеќе од еден час, сум си заседнал и ме мрзи да станам…

15 Фотографии кои покажуваат што луѓето ширум светот обично јадат за ручек