во , , ,

10 Најбизарни фејлови на градежници кои ќе ве остават без зборови

Градењето, без разлика дали зграда, улица или што било друго, не е воопшто лесно.

Покрај тоа што се потребни инженери и архитекти, потребни се и градежници кои знаат што прават.

Но, изгледа не сите градежници се талентирани или обучени за својата професија:

„Паметно, навистина паметно“.

Реклама

„Како некој го дозволил ова?“

 

„Тоалетот за инвалидска количка? Качете се по скалите“.

„Корисно“.

„Како да се симнеме од ескалаторот?“

„Не го вклучувајте вентилаторот!“

„Се надевам дека никогаш нема да има пожар во оваа зграда“.

„Најкорисната гаража во светот“.

„Упс“.

„Решен проблем“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Трпано, што правиш? – прашала комшивката.

Муууу! Викне му аптекаро низ излого…