во , , ,

10 Неверојатни изуми од Јужна Кореја што ќе ве остават без зборови

Во Јужна Кореја не само што ја знаат тајната за вечна младост, туку знаат и како подобро и побезбедно да ги завршат и наједноставните задачи.Зарем знаете некоја друга држава во којашто има меки столбови на паркинзите и очила за најмрзливите луѓе?

Погледнете ги најчудните изуми и продукти што се сосема нормални во Јужна Кореја:

На паркинзите во Јужна Кореја се поставени гумени столбови за да не се оштетат возилата доколку настане некоја несреќа

Кога порачувате храна за носење, ќе добиете попуст во речиси секој ресторан

Корејците имаат и „магично“ пенкало што отстранува дамки од облека

https://www.instagram.com/p/BugEn6Rnuy-/?utm_source=ig_embed

Чорапи што ќе ве релаксираат после напорен ден

https://www.instagram.com/p/Bg2oC-AA3py/?utm_source=ig_embed

Тоалетите во Јужна Кореја имаат грејачи, биде и опција за сушење

https://www.instagram.com/p/fZU8_NRt9k/?utm_source=ig_embed

Како изгледаат преградите во машките јавни тоалети

Во McDonald’s во Јужна Кореја можете да порачате бургери со ракчиња и јајца, како и пита од пченка

Корејците употребуваат ножици за сечење месо, нудли или која било друга храна

Шеќерната волна се служи во шолји и секогаш е декорирана

Христијанството е распространета религија во Јужна Кореја, а крстовите се секогаш осветлени со неонски ламби

Корејскиот дизајн е навистина неверојатен – ова е влезната врата од обична кафетерија

Еве како изгледаат корејските макарунс

Во многу ресторани кафетерии ги има овие скари што им овозможуваат на гостите сами да готват

Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Очигледни знаци дека поминувате низ животна криза и треба да промените нешто

Путин тоа ќе го решеше побрзо! Социјалните мрежи создадоа добар хумор од драмата во Суецкиот канал