во , , ,

10 неверојатни фотомонтажи кои го прават секојдневието необично и интересно

Bored Panda направи галерија од фотографиите на графичкиот дизајнер и фотограф, Моника Карвало, која е фасцинирана од уметноста и тоа го покажува преку нејзините фотографии.

Таа ги комбинира фотографиите од нејзините патувања и секојдневниот живот, а монтажите ги прави во фотошоп.

Нејзиното мото е да го направи секојдневието – необично и интересно.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

У Неготино полицаец сопира Кавадарчанец…

Некогаш VS. Денес: Како изгледале славните на нивната матурска прослава?