во , ,

10 Примери како шминкерите можат да ја нагласат или уништат убавината на славните жени

Колку е важна правилната шминка, низ 10 примери:

Аријана Гранде

Кели Озборн

Анџелина Џоли

Ума Турман

Џеси Џеј

Џеј Ло

Шарлиз Терон

Лејди Гага

Кристен Стјуарт

Никол Кидман

Што мислиш?

14 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Паднал од 9-ти кат и преживеал, кога се разбудил прашал: „Што се случува?”

Човечката ДНК може да ги замени хард-дисковите во иднина