во , , ,

11 Грешки во облекувањето поради кои делувате како да немате вкус

Дури и наједноставната комбинација може да биде полн погодок ако се придржувате до неколку едноставни правила.


Овие грешки при облекувањето само ви додаваат килограми и години, а честопати прават да делувате како да немате вкус и основно познавање за модата.

Се плашите да комбинирате тегет со црно

Сметате дека ладните денови се само за високи чизми на штикла

„Заглавувате“ со едноставните аксесоари со години

Носите џемпери кои не ги ја следат линијата на телото

Не ги кратите парчињата според вашата висина и градба на тело

Го носите истото палто во секоја можна комбинација

Носите џемпери со зимски, празнични мотиви во секојдневните комбинации

Претерувате со широката облека

Се криете позади широки ролки, со страв дека килограмите ќе ви се познаваат

Носите еднолични материјали и текстури

Не „излегувате“ од црни комбинации

Купувате претесни панталони и фармерки кои се собираат околу критичните делови

Навалица Ви препорачува

KICK IT Чорапи

1,050 ден.

Што мислиш?

27 Points
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Парите му паднале од небо: Метеоритот кој паднал на неговата куќа го продал за милион и пол долари

Некогаш и денес: Како изгледаат и што прават актерите од Home Alone три децении подоцна?