во ,

11 Славни деца кои тргнале по стапките на своите родители

Реклама

Децата на своите родители гледаат како на пример и често ги копираат. Според едно истражување, ќерките на медицинските сестри имаат 3,75 пати поголеми шанси да ја изберат оваа професија отколку децата на родители со други професии. И ова не се однесува само на обичните семејства. Славните деца исто така се интересираат за она што го прават нивните родители уште од мали нозе и многумина го следат примерот на нивните мајки и татковци.

1. Бјанка Ван Варенберг

Бјанка Ван Варенберг

Оваа девојка во лет е ќерка на акциониот херој Жан-Клод Ван Дам. И таа е актерка како нејзиниот татко. Се занимава и со боречки вештини. Како дете Бјанка ги мразела, но сега поминува многу време на тренинзи.

2. Вивиен Маршелин Џоли-Пит

Вивиен Маршелин Џоли-Пит

И покрај тоа што ова мало девојче има само 10 години, таа веќе се појави на големото платно. Во 2014 година, Вивијан глуми со нејзината мајка во филмот Љубовница на злото, глумејќи ја принцезата Аурора како дете. Таа ја доби улогата затоа што другите деца се плашеа од Анџелина на таа слика, а Вивијан не.

3. Бруклин Бекам

Бруклин Бекам

Најстариот син на семејството Бекам гради кариера во бизнисот со моделирање. Првпат се појави на екранот на 3-годишна возраст, а денес има повеќе од 11 милиони претплатници на социјалните мрежи. Бруклин исто така сака да фотографира.

4. Лурд Леон

Лурд Леон

Ќерката на Мадона на многу начини личи на неа. Таа се залага за правата на жените и прифаќање на сопственото тело, сака да ја шокира јавноста и е љубител на модата. Лурд го наследи и талентот на нејзината мајка, покажувајќи го со пеење придружни вокали на „Суперѕвезда“ на Мадона.

5. Ајда Лундгрен

Ајда Лундгрен

Ќерката на акциониот херој Долф Лундгрен ја наследи неговата љубов кон спортот. Таа заедно со својот татко напорно работи во теретана и не ја пропушта можноста активно да тренира. Ајда, исто така, продолжи кариера во модната индустрија и работеше како модел.

6. Кели Озборн

Кели Озборн

Кели Озборн и е позната на јавноста уште од мали нозе поради популарноста на нејзиното семејство. Таа е позната по своите живи слики и експресивност и е повеќеслојна личност, како нејзините родители. Кели успеа да се испроба како пејачка, актерка, ТВ презентер и моден дизајнер.

7. Каја Гербер

Каја Гербер

Ќерката на Синди Крафорд избра кариера како модел, по примерот на нејзината мајка. Веќе на 17-годишна возраст, таа беше барана во модната индустрија. Девојката е фотографирана за многу големи списанија и учествува на ревии на познати светски модни куќи. Во 2018 година и беше доделена наградата „Модел на годината“.

8. Румер Вилис

Румер Вилис

Ќерката на светски познатите актери Брус Вилис и Деми Мур тргна по стапките на своите родители, решавајќи да стане актерка. Таа почесто се снима на телевизија и веќе успеа да ја освои титулата „Мис Златен глобус“ во 2008 година. Румер глумеше во неколку филмови со нејзините родители.

9. Мик Шумахер

Мик Шумахер

Мик – синот на Михаел Шумахер – исто така е возач на формула, како неговиот татко. Со картинг се занимава од својата 9-та година. Во 2018 година стана европски шампион во Формула 3 и се пресели во Формула 2. Мик го следеше примерот на својот татко и влезе во возачката академија на Ферари.

10. Раферти Лоу

Раферти Лоу


Синот на Џуд Ло работи во модната индустрија. Неговата мајка Сејди Фрост е модна дизајнерка, а Џуд Ло повеќе пати позирала за насловните страници на сјајни списанија. Раферти е и музичар, може да свири на разни инструменти.

11. Лили-Роуз Одд

Лили-Роуз Одд

Ќерката на Џони Деп и Ванеса Паради е модел и актерка. Карл Лагерфелд ја избрал за амбасадор на Шанел кога имала само 15 години. Една година подоцна, Лили-Роуз стана заштитно лице на Шанел бр.5. Учествувала и во неколку филмови.


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Фотографии кои докажуваат дека нашите најскапоцени спомени секогаш можат да не загреат

16 Фотографии кога луѓето виделе нешто поинакво од реалноста