во , ,

11 Фотографии докажуваат дека постојат навистина ужасни луѓе

Дали поради себичност или нешто сосема друго, факт е дека некои луѓе воопшто не ги земаат предвид другите околу нив. Тие како да не сфаќаат дека со нивните постапки ги повредуваат другите, им создаваат непотребни проблеми, па дури и им го загрозуваат животот.Бидејќи сите знаеме дека постојат премногу вакви луѓе, корисниците на Редит решиле да направат форум на кој споделуваат фотки на кои е прикажано неучтивото и ужасно однесување на некои луѓе.

Во продолжение погледнете дел од најпопуларните објави:

„Ова беше споделено на Фејсбук од еден ресторан: Имам ковид 19, па добро избришете ја масата! Ви благодарам“

„Ве молам престанете да ми давате лажен бакшиш. Пробувам да си го платам факултетот“

„Дали клиентот купи некоја од книгите и дали ги врти назад? Секако дека не“

„Поранешната цимерка вака ми ја остави бањата кога се исели“

„Секој ден си го шета кучето, а кесите со измет ги остава на истото дрво“

„Ги мразам луѓето кои ја уништуваат природата со ’графити‘…“

„Си ги соблече чевлите среде ресторан“

„Ужас!“

„Реклама од кетеринг служба на Фејсбук: Јајца полнети со путер од кикиритки и мармалад за детски родендени, 12 за 20 долари“

„Зарем навистина си седна во фрижидерот, врз сланината, за да зборуваш на телефон? Некои луѓе ќе ја купат…“

„Некој продава играчка со ‘автограм’ од Курт Кобејн, по цена од 800 долари. Овие играчки почнаа да ги произведуваат после неговата смрт“

Што мислиш?

18 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Скулптор создава кукли кои се толку реални што речиси можеме да им го слушнеме срцебиењето

„Чекај, застани да поразговараме!“: Преслатка снимка од изненадувачки брза панда која брка паун