во ,

11 Ѕвезди кои наликуваат на други славни личности во младоста

Доколку погледнете фотографии од младиот Џејмс Бролин ќе помислите за момент дека пред себе го гледате Кристијан Бејл. Ема Стоун пак неверојатно наликува на Сали Филд во нејзините младешки денови.

Секако, најпознатата холивудска „копија“ е младиот Роберт Редфорд и Бред Пит. Двајцата дури снимија и филм заедно, Spy Game, во 2001 година.

Погледнете кои ѕвезди се „двојници“ на други славни личности во нивната младост:

Хелен Мирен и Џенифер Лоренс

Џон Слатери и Џастин Теру

Кристофер Пламер и Мајкл Фасбендер

Сали Филд и Ема Стоун

Џејмс Бролин и Кристијан Бејл

Сибил Шепард и Риз Витерспун

Томи Ли Џонс и Џош Бролин

Елен Баркин и Камерон Дијаз

Роберт Редфорд и Бред Пит

Џеф Бриџис и Ансел Елгорт

Чеви Чејс и Енди Самберг

Роб Лоу и Ијан Сомерхалдер

Што мислиш?

13 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Славата е многу добра за забите – погледнете какви заби имале овие ѕвезди на почетокот на кариерата

8 Работи кои изгледаат добро на модна писта, а ужасно во реалноста