во , ,

12 Генијални солуции од креативни луѓе ширум светот

Потребите се „мајка“ на иновацијата. А понекогаш наједноставните решенија се истовремено и генијални и креативни.

Креативците ширум светот ја употребиле сета своја имагинација кога станува збор за интересни, но и практични дизајни.

Погледнете како изгледаат дел од нив:

Клупа во библиотека во Египет

Знак кој совршено ги доловува грижата VS загадувањето на животната средина

Скали по кои патките може да се искачат на суво

Маса со дизајн инспириран од птица

Канцеларија која дава чувство дека работите на отворено

Шах креиран за слепи луѓе

Знак кој се рефлектира во водата

Различен дизајн за различни видови на кафе

Микробранова печка со mute опција

Скалички кои потсетуваат на играта Супер Марио

Јавен тоалет со интересна употреба на огледала

Маса со покрив-соларен панел кој освен што штити од сонце служи и како полнач за телефон

-20% Попуст

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Додека другите врескаат тој “мртов – ладен” се вози на ролеркостер – лице вредно 300 илјади следбеници

На прагот пред најголемото историско откритие: Пронајдени остатоците од Тројанскиот коњ