во , , ,

12 Забавни илустрации кои ги покажуваат најголемите маки на луѓето кои имаат проблеми со видот

Милиони луѓе ширум светот имаат проблеми со видот, па очилата се навистина генијален изум. Но, колку што помагаат, толку создаваат и проблеми.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Воопшто не е лесно секојдневно да се справувате со очилата или контактните леќи, но со текот на времето, повеќето пробелматични ситуации сигурно ви станале комични.

Па, погледнете ги најголемите маки на луѓето кои имаат проблеми со видот, низ забавни илустрации:

Повеќето работи не се онакви какви што ви изгледаат

Гледањето е вистински предизвик откако ќе ви стават капки за проширување на зениците

Сигурно досега сте ја научиле табелата со букви во ординацијата на лекарот

Понекогаш, облеката со боја на кожа е невидлива за вас

Воопшто не е забавно кога ќе заборавите каде сте ги ставиле контактните леќи после бурна ноќ

Секогаш имате изговор да не ги носите очилата

Очилата создаваат проблеми и кога ги носите, и кога не ги носите

3Д филмовите дефинитивно се изум на личност која нема проблеми со видот

Во огледало изгледате поубаво без очила

Уште нема изум што ќе го спречи црвенилото на носот од очилата

Кога првпат ќе ги ставите очилата, откривате цел нов свет


Што мислиш?

31 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Неверојатни потези на луѓе кои ќе ве инспирираат

Роналдо го купи најскапиот стан во Лисабон со поглед од 360 степени кон целиот град – „ѕирнете“ во неговиот луксуз