во ,

12 Познати личности кои не се двоумеа да носат иста облека повеќе од еднаш

Во 2010 година, Ева Мендес блескаше во истиот фустан 2 ноќи по ред. Можеби изгледа дека нема ништо посебно во ова, но уметниците ретко се појавуваат во облека што веќе и ја покажале на јавноста. На различноста во гардеробата на многу наши идоли може само да и позавидиме. Но, има и такви кои не сакаат да ги осудат некогаш користените комбинации на егзил во гардероберот, па гордо ги носат повторно на социјални настани.

1. Тифани Хадиш во март и јуни 2018 година.

2. Џејн Фонда 11 и 14 ноември 2019 година


3. Минди Калинг през февруари и април 2013 година


4. Кејт Бланшет во 2015 и 2020 година.

5. Хелен Мирен во август и септември 2014 година.

6. Кејт Мос во 2012 и 2014 година.

7. Аријана Хафингтон во февруари и април 2013 година.

8. Софија Лорен во 2009 и 2010 година.

9. Ева Мендес 28 и 29 октомври 2010 година


10. Шер во 2002 и 2010 година.


11. Барбара Волтерс 5 и 11 мај 2009 година


12. Гвинет Палтроу во 1996 и 2021 година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Трпе, под итно мораш да престанеш со пиењето на рум…

16 Убавици чии години се вистинска мистерија