во , ,

12 Работи кои докажуваат дека Сингапур е земја oд друга планета

Азиските држави секогаш нè фасцинираат со културата, архитектурата и, генерално, начинот на живот.

Истото може да се каже и за Сингапур – островска град-држава во југоисточна Азија.

Земјата ја сочинуваат околу 64 острови со различна големина, од кои три се населени. Во земјата живеат околу 5,4 милиони луѓе.

Реклама

Неколку фотки од оваа уникатна земја што нема да ве остават рамнодушни:

„Во Сингапур можете да си изнајмите чадор кога ќе ве фати дожд“.

„Не знаев дека има искривени ескалатори“.

„Државно училиште за момчиња – има игралишта за кошарка, рагби и фудбал, базен, како и теретана за деца“.

„Нарачав кафе и ми го ставија во кеса“.

„Зградата на универзитетот каде што студирам“.

„На улиците има мачки, но и дабари“.

„Статичен велосипед со кој можете да си го наполните телефонот“.

„Во библиотеката во универзитетот каде што студирам има капсули за спиење. Кога сте изморени од учење, можете да одморите 30 минути бесплатно“.

„На еден од аеродромите можете да оставате оценка за тоалетите“.

„Столчиња со лулашка во кафетерија на меѓународниот аеродром во Сингапур“.

„Лулашка за инвалидска количка во парк“.

„Постарите лица можат да ја скенираат нивната лична карта за зеленото светло од семафорот да свети подолго“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Илустрации кои докажуваат дека мачките и кучињата се од различни планети

14 Смешни слики од родители кои докажуваат животот со деца не е воопшто лесен