во , ,

12 Ситуации во кои природата ги земала работите во свои раце и креирала нешто магично

Нашиот свет е полн со обрасци, но сепак е непредвидлив. Секојдневно гледаме неколку уникатни работи со посебен допир. Овие мали нешта го привлекуваат нашето внимание и прават да се чувствуваме како мајка природа постојано да ни подготвува изненадувања.


По обликување на даски за сурфање

Тиква како насмеан човек

Желка која изгледа како да е прелиена со топен кашкавал

Изгледа како да се топи

Инсект уникатно го јадел листот

Браќа со различна кожа

Замрзнат балон со вода

Заледена трева

Уникатен грав

Оваа пеперутка е билатерален гинандроморф: буквално половина машко, половина женско

Ова не е цвет. Ова е орхидеја богомолка

Многу организиран пајак

Навалица Ви препорачува

KICK IT Чорапи

1,050 ден.

Што мислиш?

28 Points
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

6 Улоги играни од различни актери и тешко е да каже кој ја изведе улогата подобро

Парите му паднале од небо: Метеоритот кој паднал на неговата куќа го продал за милион и пол долари