во ,

12 Фотографии на кои се прикажани познати личности и нивните деца на иста возраст

Половина од нашата ДНК ја наследуваме од нашата мајка, а другата половина од нашиот татко. Но, и покрај мешањето на гените, некои деца се раѓаат како 100% копија на еден од нивните родители. Тоа е затоа што во текот на развојот на организмот, некои гени може да се вклучат, а други да се исклучат.

1. Принцот Вилијам (7), неговата ќерка принцезата Шарлот (6) и неговиот син принцот Луис (4).

2. Синди Крафорд (24) и нејзината ќерка Каја Џордан Гербер (20).


3. Дејвид Бекам (25) и неговиот син Бруклин Бекам (23).

4. Курт Расел (35) и неговиот син Вајат Расел (31).

5. Блајт Данер (49) и нејзината ќерка Гвинет Палтроу (48).

6. Голди Хоун и нејзината ќерка Кејт Хадсон, 42 години.

7. Робин Рајт (35) и нејзината ќерка Дилан Пен (30).

8. Кејт Мос (24) и нејзината ќерка Лајла Грејс Мос Хек (19).

9. Пол Макартни (52) и неговата ќерка Стела Макартни (47).

10. Мајкл Џексон (27) и неговата ќерка Парис Џексон (23).

11. Сузан Сарандон и нејзината ќерка Ева Амури, 34 години.


12. Денис Квејд (31) и неговиот син Џек Квејд (30).


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Здраво, се јавуваме од банката…

20 Познати личности кои рекоа не на пластичните операции