во , ,

12 Фотографии од прекрасна библиотека во Прага во која ќе посакате да се изолирате од светот

Сите љубители на пишаниот збор моментално несомнено би посакале да се телепортираат и изолираат во библиотеката Клементинум во Прага.

Установата, која е во надлежност на Министерството за образование на Чешка, за првпат била отворена во 1722 година и до ден-денес мами воздишки кај посетителите.

Барокната архитектрура и фреските на ѕидовите ќе придонесат да одлетате во некој нов свет.

Што мислиш?

4 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 ВАЖНИ Правила За САМОИЗОЛАЦИЈА

Италија во изолација: Како изгледаат каналите во Венеција без сообраќај со гондоли?