во , ,

13 Невести кои ги отфрлија традициите и носеа шарени венчаници

Реклама

Изборот на венчаница не е лесна задача, бидејќи секоја невеста сака да изгледа уникатно и незаборавно на својот посебен ден. Поради тоа, некои невести одлучуваат да размислуваат надвор од рамките и избираат нетрадиционални фустани кои навистина ги издвојуваат од толпата. Еве приказни за 13 невести кои одлучија да носат шарени венчаници и го направија тоа со стил.

1. Признавам дека малку бев анти свадба пред ова искуство.

2. Еве како изгледаше мојот црвен фустан!

3. Мојот целосно нетрадиционален, целосно неверојатен фустан!

4. Никогаш немав намера да носам нешто друго освен бел фустан, освен откако го пробав овој.

5. Никогаш не сум била личност за бел фустан, па се омажив во розов фустан.

6. Само морав да го споделам мојот фустан. Посакувам да можам да го носам секој ден.

7. Ја направив мојата венчаница.

8. Мојот нетрадиционален фустан за нашата венчавка во уметнички музеј.

9. Иако беше многу дождлив ден, најсовршениот ден беше на 20 јуни.

10. Го променив фустанот и го обожавам.

11. 34 недели бремена и 48 часа пред венчавката! Еве го мојот фустан.

12. Ова е мојот фустан.


13. Го носев мојот фустан од соништата и никој не коментираше дека не е бел.

Овие невести покажаа дека нема потреба да се следат традициите за да се биде прекрасна на денот на венчавката. Со изборот на шарени и уникатни фустани, тие докажаа дека индивидуалноста и личниот стил се најважни. Нивните приказни се инспирација за сите идни невести кои сакаат да изразат нешто поинакво и посебно на нивниот ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слетуваат тројца Срби на неосвоениот Марс…

Мујо и Хасо снајперисти седат во кула и набљудуваат…