во , , ,

13 Скршени души но вистински приказни што луѓето ги споделија, и навистина можеме да ја почувствуваме болката

Реклама

Животот често не изненадува со неочекувани пресврти, понекогаш додавајќи возбуда, а понекогаш носејќи длабоки промени. Во денешната статија, ги истражуваме приказните за шокантни откритија кои драматично ги променија животите на луѓето, оставајќи ги вчудоневидени и изненадени.

1. Непредвиден развој на кариерата

Еднаш имав интервју за работа. Беше многу рано во мојата кариера и се обидував да се преселам на 500 милји во ново место. Изградив прототипи и донесов примероци од мојата работа. Патувањето беше 9 часа, но сите беа толку ентузијастични што мислев дека ќе ја добијам работата. Не ја добив. Најдов друга работа во тој регион и ја прифатив. По 6 месеци ме повикаа и ме поканија на интервју за позицијата над таа за која првично аплицирав. Ми понудија работа на лице место и работев таму скоро една деценија. Првите неколку месеци, луѓето таму ми кажаа дека човекот чија работа ја имав (кој ќе ми беше шеф ако ме вработеше првично) рекол дека примероците и работата што ги направив беа над неговото ниво и не сакал вработен кој знае повеќе од него. Па, сега тој нема таков проблем бидејќи го отпуштија и го заменија со мене.

2. Дијагноза за аутизам

Мојата дијагноза за аутизам беше голем пресврт во мојот живот. По години на секојдневно малтретирање и неделни терапевтски сесии, добивањето на дијагнозата беше како голем удар во стомакот.

3. Тешка бременост

Дознав дека сум бремена со моето трето дете и бев толку возбудена да му ја пренесам веста на мојот тогашен сопруг. Тој ја искина сликата од ултразвукот и рече, “Ќе го абортираш” додека ме туркаше со прст во градите. Разводот беше финализиран ден пред да се роди нашата ќерка.

4. Неочекувана трансформација

Една девојка одеше во мојот колеџ во прва година и често се дружевме во мојот ходник. Беше многу забавна, секогаш среќна, постојано хиперактивна и паметна. Мојот цимер беше многу заљубен во неа. По летото, исчезна од кампусот и не одговараше многу на пораки. Три години подоцна, нејзините социјални мрежи одеднаш оживеаја… како Miss Pennsylvania.

5. Двојно семејство

Излегов со една пријателка, која налета на својот татко… и неговото ДРУГО семејство.

6. Неочекувано откритие

Имам пријател со многу големо семејство. Имаше четири браќа, чичко, мајка и татко, и уште еден човек кој живееше во куќата. Сè беше одлично додека не открија дека неговиот чичко е всушност неговиот биолошки татко.

7. Неверство

Бев супервизор за ново кетеринг место во нашиот град. Нашата прва свадба беше типична, со многу бела декорација и прекрасни луѓе. По годишнината, нашите продавачи испратија е-пошта на клиентот. Се испостави дека кумот имал афера со невестата цело време додека таа била свршена, и по нивната свадба. Непотребно е да се каже, се развеле.

8. Деменција и реалност

Последната година од животот на мојот дедо, тој имаше деменција и имаше проблеми со одржување на реалноста. Пред да биде сместен во болница, постојано се жалеше за човек во неговата куќа. Викаше дека тој човек доаѓа навечер, ги зема неговите работи и ги користи неговите предмети. Баба, се разбира, постојано го уверуваше дека таа е единствената таму. Неговиот доктор ги зголеми лековите бидејќи толку лошо ја губеше врската со реалноста.

Брзо после погребот на мојот дедо, и се појави човек кој не беше познат на повеќето во семејството. Се испостави дека бил стар пријател на баба ми кој дошол да даде поддршка. Во мал град како тој, не беше необично да се појават случајни луѓе на погребот кои го познавале починатиот во некој момент.

Па, околу една година подоцна, баба ми спомена дека се гледа со некого — човекот од погребот. Во тој момент, ништо не изгледаше чудно; почнале да разговараат во црква, и мислевме дека е слатко.

Потоа, малку подоцна, слатката, невина баба ми спомена дека тоа им е третата годишнина. Дедо ми почина пред две години. Овој човек беше тој што дедо ми го гледаше во куќата секоја вечер. Тој беше причината што сите мислевме дека дедо ми полудува. Тој беше причината што мојот дедо беше толку медикаментиран што последната ужасна година од животот беше како зеленчук.

9. Љубовно дете

Се испостави дека не сум само посвоен, јас сум нечие ‘љубовно дете’. Мојата биолошка мајка забременила, никогаш не му кажала на татко ми, и ме дала на посвојување. Го шокираше кога го најдов. Уште повеќе го шокираше кога се испостави дека имале врска две години по моето раѓање, што резултирало со брат кој исто така го држела во тајност и го дала на посвојување.

10. Шокантно откритие

И раскажував на клиентка за човек што го сретнав каде што ги поминував летата. Вистински шовинист кој имаше лоша репутација во градот бидејќи го фатиле повеќе од еднаш како ја изневерува својата жена и се фалел со пари колку е богат. Ги потроши сите пари обидувајќи се да развие некој бизнис и сега немаше скоро никакви бизниси во градот кои сакаа да работат со него.

Таа ме праша за неговото име. Тоа беше нејзиниот свршеник. Така што, сега сум на телефон со мојата клиентка која плаче бидејќи го планирала своето венчавање со човек кој немал пари и имал жена.

11. Кражба од менаџер


Работев во пицерија во средно училиште и секогаш се шегував како менаџерот краде пари за да плати за издршка. Еден ден не се појави на работа, и откривме дека ја напуштил државата со својата девојка и украл околу 500 долари од сефот на продавницата.

12. Најден прстен

Еднаш бев свршена и шетав по железничките патеки каде што израснав, откако открив дека свршеникот ме изневерувал. Го извадив прстенот и го фрлив по железничките патеки. Имав 19 години. Околу 12 години подоцна, шетав по тие исти железнички патеки, под влијание на халуциногени печурки, и забележав блесок, тоа беше мојот прстен.

13. Непредвиден пресврт

Мојот татко се шегуваше со мене и мајка ми дека има посебен стан. Исто така рече дека е сигурен дека јас би го избрал него наместо мајка ми да живеам со (Ова беше неколку дена пред да се преселиме во нашата нова куќа). Се испостави дека навистина ИМА стан и на крајот не напушти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Во работно време, жената го среќава својот маж со цвеќе во рака и бесно го прашува…

Шофер вози по автопат и слуша радио…