во ,

13 Уникатни дизајни каде магијата е во малите, слатки детали

Кој би можел да им одолее на овие слатки дизајни? Понекогаш малите детали значат многу, зарем не?

Дизајнерите често смислуваат уникатни и кул работи и со мали детали ни предизвикуваат насмевка на лицето.

Некои забавни и слатки дизајни што сигурно ќе ве освојат:

„Мајка ми ми подари парфем, погледнете колку е убаво пакувањето.“

„Си купив слатки подметнувачи за чаши во форма на мачиња.“

„Пријателка ми подари ваква чанта.“

„Држач за прстени во форма на слонче.“

„Зајчиња со долги уши кои служат како закачалки.“

„Ноќна мини ламба во форма на печурка.“

„Се опседнав со оваа мини чантичка од IKEA.“

„Фановите на Harry Potter сигурно ќе сакаат ваков сет.“

„Мајка ми купила сад за сапун во форма на еднорог.“

„Книга за рецепти што личи како гризнато чоколадо.“

„Сте виделе ли посладок потпирач за врата?“

„Мојата омилена шолја…“

„Прекривач за чајник во форма на полжав.“

Што мислиш?

19 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“

Босанец, Хрват и Црногорец дошле малку порано на железничката станица, па седнале да испијат по некоја ракија…