во , ,

14 Слики од “Музејот на лоша уметност” каде се изложува само најдоброто од најлошото

Музејот на лоша уметност кој има вкупно три галерии во Бостон, е основан во 1993 година, а својата прва изложба ја имал една година подоцна. Оттогаш интересот за ваквиот вид на уметност расте, а денес музејот брои повеќе од 600 уметнички дела, пронајдени на разни депонии и пазари за половна роба.

Што мислиш?

8 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

24 Искрени илустрации за предизвиците на мајчинството

Наставник по физичко образование го запишал часот, но направил голема грешка “у корацима”