во ,

14 Воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги погледнете одблиску за да кажете „WoW“

Познатите личности многу размислувале за својот изглед пред да се појават на црвениот тепих. Сепак, суптилните детали за облеката понекогаш може да останат незабележани. Се осврнавме на овоа и решивме да погледнеме подетално на некои од прекрасните облеки и додатоци на славните.

Главниот детал на фустанот На Пријанка Чопра беше необичната мрежа на кројот на фустанот. Хармонично е со истата мрежа на градите и вратот на актерката.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Во 2016 година, Ума Турман носеше елегантен фустан на Мет Гала. Највпечатлив детал беше брилијантниот брош во форма на огнена птица.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Реклама

Кит Мидлтон избра едноставни, но елегантни обетки во форма на долги цветови.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Зои Кравиц се појави облечена во метален градник кој наликуваше на верижна пошта. Изгледаше совршено со нејзиниот ѓердан со повеќе прамени.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Маргот Роби носеше ангелски бел костум од Channel на премиерата на „Suicide Squad“. Нејзиниот главен белег беше лентите од ткаенина што имитираа градник.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Ања Тејлор-Џој пристигна на отворањето на продавницата Тифани облечена во црвен фустан покриен со пердуви. На вратот носеше ѓердан од птици.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Главниот акцент во изгледот на Блејк Лајвли беше брошот од инсекти.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Лили Џејмс избра фустан со смели детали. Неговото деколте беше рамка која личи на пајажина украсена со бисери.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Фустанот на Кејт Бланшет изгледаше како да е гола проѕирна мрежа со фантастичен украс од птици.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Одблиску, фустанот на Оливија Вајлд наликува на гитара со жици.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Обетките на Лејди Гага беа парчиња накит во форма на птица. Тие одговараа на фустанот на ѕвездата, исто така украсен со мали пердуви.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Ѕвездата во подем Џулија Гарнер се појави на црвениот тепих во црвен фустан. Изгледот го придружуваше ѓердан од змија.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Наоми Кембел се појави во фустан со необични украси.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Ен Хатавеј се појави на Мет Гала во 2023 година облечена во фустан со златни иглички како еден од главните моменти.

16 воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги зумирате за да отидете „Леле“

Додатоци може да го направат секој изглед незаборавен. Но, се разбира, важно е да ги избирате и носите мудро. Можеме да научиме неколку трикови од познатите личности.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

20+ Дизајни кои се толку надвор од овој свет, тие се подобро прилагодени за вонземјани