во , , , ,

14 Играчки и аксесоари кои ќе ја пробудат носталгијата на девојките од ’90-тите

Времето минува, а со него нештата се менуваат. Детската игра, некогаш и сега, навистина не може да се спореди.

Сепак, одвреме-навреме, одлетувањето низ нашите мемории умее навистина да го стопли срцето. Особено ако сѐ уште чувате предмети кои имаат моќ да „раскажат“ безброј приказни.

Велат: „Девојките обожаваат да фантазираат“– такашто, овојпат ќе ви помогнеме за момент да „прошетате“ низ вашите стари фантазии.

Во продолжение ви претставуваме 15 играчки и аксесоари кои секоја девојка од ’90-ите ќе ги препознае:

1. Барби куклите со сите свои дополнителни аксесоари

2. Неодоливите кадифени мечиња за полесно заспивање

3. Мирисливите овошни сјајчиња за усни

4. Дизни видео-касети со приказните за омилените принцези

5. Бебе кукли

6. Првата одговорност со незаборавниот Чипичан

7. Долгокосата и слабонога Бети Шпагети

8. Плетењето разни алки

9. Порцеланските кукли

10. Се сеќавате ли на удобната воздушна фотелја?

11. Шарените шнолки во форма на пеперутки

12. Кукли самовили што се вртат

13. Тогашниот „свет на модата“

14. „Таблетот“ од ’90-тите каде што во срценца беа испишани имињата на првите симпатии

15. Шарените налепници

Следна Страница

Што мислиш?

30 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

14 Инспирирачки цитати од Коби Брајант кои ќе ни помогнат во тешки моменти

Влав оди во главната пошта и прашува на шалтерот кај телефонските говорници…