во , ,

14 Најсмешни мемиња за полувремето на Super Bowl 2022

Реклама

На полувремето на Super Bowl 2022 имавме можност да ги слушнеме најголемите ѕвезди од нашите тинејџерски години и речиси и да нема личност која не е воодушевена од шоуто.

Нормално, ниту еден голем настан не поминува без смешните мемиња на твитерџиите, а годинава милениумците навистина се потрудиле.

Во продолжение дел од најсмешните мемиња инспирирани од Super Bowl 2022:

„50 Сент се појавува на Super Bowl“.

https://twitter.com/DylansRawTake/status/1493034865423495176?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1493034865423495176%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fzabava%2Fhumor%2F91423-najsmeshnite-meminja-za-poluvremeto-na-super-bowl-2022%3Fshowall%3D1

„Зошто Мери Џеј Блајџ падна како играчките од Toy Story кога ќе се врати Енди?“

„50 Сент чека да настапи“.

„Ќе им кажам на децата дека ова се Avengers“.

„Јас и школските од средно во нашите дневни соби“.

„Јас по танцувањето за настапот на полувремето“.

„Јас кога Еминем го отпеа стихот ‘Mom’s Spaghetti’“.

„Во живо од луѓето кои се зад бината и не гледаат ништо“.

„Сите милениумци додека го гледаат полувремето“.

„Ќе им кажам на децата дека ова се Спајдермен и Мери Џејн“.

https://twitter.com/morglinn/status/1493038047826362369?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1493038047826362369%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fzabava%2Fhumor%2F91423-najsmeshnite-meminja-za-poluvremeto-na-super-bowl-2022%3Fshowall%3D1

„Јас додека пробувам да го дофатам телефонот што ми падна од креветот среде ноќ“.

https://twitter.com/AyoDingDong/status/1493041351654621184?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1493041351654621184%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fzabava%2Fhumor%2F91423-najsmeshnite-meminja-za-poluvremeto-na-super-bowl-2022%3Fshowall%3D1

„Мери Џеј Блајџ покажува како сите се чувствуваме по Zoom повик“.


https://twitter.com/ArleneDickinson/status/1493045210527506432?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1493045210527506432%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fzabava%2Fhumor%2F91423-najsmeshnite-meminja-za-poluvremeto-na-super-bowl-2022%3Fshowall%3D1

„Јас на Super Bowl додека го гледам настапот на Еминем, Снуп Дог, Кендрик и Др. Дре“.

„Нема шанси Канје да платил 50.000 долари за влезница за Super Bowl за да гледа вака“.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

26 Фотографии докажуваат дека светот е малку „луд“ на моменти

15 Дами кои сакаа да бидат малку поубави, но нешто тргна наопаку