во , ,

14 Познати дами кои со гордост носат облека која веќе не е во мода

Модата е минлива, стилот е вечен. Многу познати личности се придржуваат до оваа аксиома и избираат облека што е во спротивност со трендовите. Тие ги игнорираат советите на стилистите да избегнуваат тесни фармерки, велосипедски шорцеви и плетени фустани.

Џенифер Лопез – тесни фармерки

Сара Џесика Паркер – струкирана јакна


Сандра Булок

Рис Витерспун – чевли со тенок рамен ѓон

Џиџи Хадид – искинати фармерки

Лејди Гага – плетен фустан

Кара Делевин – пеплум

Оливија Кулпо – ултра краток фустан

Тина Кунаки – природно крзно

Бела Хадид – обетки-обрач

Зендаја – вграден блејзер

Лејди Гага – леопард принт

Лили Џејмс – чипка

Емили Ратаковски – каубојски чизми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Миленичиња кои добија нова фризура, но не сите се воодушевени од неа

23 Минијатурни животни кои пленат со својот шарм