во , ,

14 Смешни слики од родители кои докажуваат животот со деца не е воопшто лесен

Без разлика што ги сакаат безусловно, сите родители се согласуваат дека децата можат да бидат многу проблематични.

Некогаш се инаетат, некогаш уништуваат работи во домот и, генерално, сакаат да си тераат по свое.

Смешни фотки кои покажуваат колкав предизвик се малите деца:

„Ќерка ми пробува да се скрие за да не си легне“.

Реклама

„Потребна е натчовечка сила за да ја отворите оваа дланка“.

„Ако имате дете, сигурно ви е позната оваа ситуација“.

„Ќерката на колега пробала да му ја обие вратата од автомобилот со шнола и ја заглавила“.

„Постојано му се случува ова“.

„Нема да биде лесно да ја отплеткаме косата од роботот“.

„Ја најдов камерата на подот и го прашав син ми дали си играл со неа. Ми рече: ’Секако дека не“.

„Син ми сакаше да помогне со ручекот“.

„Не престана да плаче додека не ѝ ставивме заштитен конус и неа“.

„Ова е веќе тортура“.

„Син ми ми рече дека сакал мафин. Му реков да си земе“.

„Плаче бидејќи не може да ги облече ракавиците на стапалата“.

„Мислам дека фотографијата самата објаснува сè“.

„Му реков на син ми да си го среди бирото за да напише домашна задача“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Работи кои докажуваат дека Сингапур е земја oд друга планета

10 Фотографии докажуваат дека не ги фрламе предметите, иако одамна им дошол крајот