во ,

14 Фотографии кои докажуваат дека сите родители заслужуваат златен медал


Познат цитат на Оскар Вајлд гласи „Најдобар начин да ги направиш децата добри е да ги направиш среќни“. И веројатно затоа нашите родители прават толку многу жртви за нас. На пример, прават се што е во нивна моќ за да можеме да бидеме во некој спортски тим или да свириме на некој инструмент. За среќа, многумина од нас растат и сфаќаат дека родителите се вистински херои кои не очекуваат ничиј аплауз.

1. „Моите родители беа на гости една недела. Се обидоа да останат будни до доцна и да ме пречекаат дома по долга смена“.

2. „Родителство: го правиш тоа правилно“.

3. „Мојот сопруг го облече кучето на мојот син, Лумен, за да му покаже дека го прифаќа“.

4. „Ќерка ми сакаше да биде Самус за Ноќта на вештерките, мојата сопруга потроши 2 месеци правејќи го нејзиниот костим“.


5. „Можеби не требаше да го аутсорсувам домашното школување“.

6. „Носете ги ушите на Мини Маус додека си играте со децата“.

7. „Татко ми стави прехранбена боја на мразулците“.

8. „Тато дојде директно од работа за Fathers Night“

9. „Мојот син ја остави славината во бањата на ден пред инспекција на куќата. Депозит за збогум“.

10. „Моето 2-годишно дете одлучи дека мојот лаптоп отсега треба да биде во „хард режим“.

11. „Мојот син се обиде да си ја зготви овесната каша“.

12. „Како моето 3-годишно дете ги јаде своите крофни – тие мораа да се поделат“

13. „Мојата сопруга го замоли нашето 10-годишно дете да ја однесе перницата горе (се мисли на неговата спална соба).“

14. „Не престануваше да плаче додека не добие свој конус“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

21 Фотографии од Турција кои покажуваат зошто е толку популарна дестинација

18 Откритија од минатото кои не импресионираа денес