во , ,

15 Од најглупавите изјави на познатите дадени некогаш

Одвреме-навреме, секој од нас кажува нешто глупаво. Сепак, за повеќето од нас, ова лесно се заборава. Кога ќе кажете нешто глупаво, и вие и пријателите ќе се насмеете и сигурно никогаш повеќе нема да го спомнете тоа.

Но кога сте позната личност, секој ваш збор може да остане во нечие сеќавање. Особено ако сте кажале нешто навистина глупаво.

Бидејќи и познатите се само луѓе, и тие понекогаш не внимаваат што зборуваат.

А во продолжение, погледнете некои од нивните најглупави изјави.

Бритни Спирс

„Никогаш не сум сакала да одам во Јапонија. Едноставно бидејќи не сакам да јадам риба. А, знам дека е многу популарна таму во Африка.“

Кање Вест

„Јас всушност не го сакам размислувањето. Мислам дека луѓето сакаат многу да размислуваат. А јас не сакам. Не сакам воопшто да размислувам.“

Парис Хилтон

„Не, не бев во Англија. Бев во Лондон.“

Шекил О’Нил

На прашањето „Дали го посети Партенон во Грција?“, Шекил одговори:

„Не можам да се сетам на имињата на сите клубови што ги посетивме.“

Кристина Агилера

„Па, каде ќе се одржува Канскиот филмски фестивал оваа година?“

Џејден Смит

„Ако сите во светот се отпишат од училиште, ќе имаме многу поинтелигентно општество.“

Џесика Симпсон

„Дали е ова пилешко или риба? Знам дека е туна, но пишува ’Пилешко од морето‘.“

Џастин Бибер

Кога го прашаа за која партија би гласал ако е полнолетен, Бибер одговори:

„Не сум сигурен за партии. Но што и да имаат во Кореја, тоа е лошо.“

Брук Шилдс

„Пушењето убива. Ако сте убиени, сте изгубиле важен дел од вашиот живот.“

Ким Кардашијан
За нејзиниот брак со Крис Хемфрис што траеше 72 дена, Ким изјави:
„Денес зборував со една девојка која имаше рак и разговаравме за тоа колку ѝ е тешко, но дека тоа ја научило многу за тоа кои ѝ се пријатели и за животот. Таа има 18 години. А, тогаш помислив дека јас се чувствувам токму така.“

Арнолд Шварценегер

Кога го прашаа дали ги поддржува геј браковите, Шварценегер изјави:

„Не, мислам дека геј браковите се нешто што треба да биде помеѓу маж и жена.“

Далај Лама

„Мислам дека ако има женско Далај Лама, тогаш таа мора да биде многу атрактивна. Во спротивно, не би била од корист.“

Сиена Милер

„Ги сакам цигарите. Мислам дека колку попозитивен пристап имате кон пушењето, толку помалку е штетно.“

Силвестер Сталоне

„Единствениот среќен артист е мртвиот артист, бидејќи само тогаш не можете да се промените. Откако ќе умрам, веројатно ќе се вратам како четка за сликање.“

Што мислиш?

5 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оваа девојка одлучила да ја направи истата сексапилна фотографија како Емили Ратајковски

Маж по грешка купил 1000 кокошки преку онлајн аукција