во , , , ,

15 Луѓе кои биле изненадени од продавниците во различни земји

Искусните патници знаат дека за вистинско потопување во животот на земјата не е доволно да одите на патување и да ги видите спомениците. Честопати кул деталите се кријат на тривијални места – на пазари, продавници и автентични кафулиња. Таму можете да најдете уникатни работи што нема да бидат изложени во ниту еден музеј.

Ова се бисквити со вкус на желе од месо и рен.

Пакистански чипс кој дека тешко ќе го изедете наеднаш.

Во Саудиска Арабија продаваат млеко од камила во супермаркетите.

Супермаркет во Италија продава чоколадни завршетоци од корнетите за сладолед.

Холандските супермаркети продаваат енергетски пијалоци во пакувања што предупредуваат на опасностите од нив

Сладолед во форма на цвеќе, кој се подготвува во кафуле во Будимпешта.

Чипс од компир со цвет од цреша во супермаркет во Калифорнија.

Во Германија можете да купите сурутка од кобила.

Пакет маслиново масло во Мадрид.

Филипински чипс со вкус на пилешка кожа. Можете да го купите во делот за месо во супермаркетот: Кожата едноставно се валка во брашно и се пржи во путер.

Кинески тестенини со маринирани јајца.

Доматно желе во супермаркет во Токио.

Американска алтернатива на семки од тиква – тофу.

Наместо баркод на пакувањето од руско млеко, прикажана е мачка во џемпер со пруги

Супермаркет во Токио продава пакувања со пајаци за појадок.

Која е најчудната и најнеобичната храна што сте ја јаделе?

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Две студентки цимерки пржат виршли. Едната им отсекува по едно парченце од краевите и ги става во тавчето….

30+ Пати кога луѓето абсолутно го освоиле џекпотот со производот кој го купиле во продавница