во ,

15 Луѓе кои живеат според мотото „Никогаш не се предавај“

Упорноста и страста да ги постигнеме нашите животни цели се од суштинско значење за целосно да се реализираме себеси. Упорноста ве инспирира да станувате од кревет секој ден: да станете поодлучни и да ја користите оваа особина да постигнете поголем успех, како што покажуваат ликовите во нашата денешна статија.

1. „Радиотерапијата делува! Повеќето тумори се намалени“.

2. „Од денес, мојата слатка девојка нема рак“.


 

3. „Моја целосно природна преобразба. Изгубив 90 килограми“.

4. „Никогаш не мислев дека ќе завршам факултет поради траен инвалидитет, но по 7 години напорна работа, денес дипломирав на бизнис!“

5. „Прославуваме 5 години заедно и 2,5 години откако го започнавме нашето патешествие за слабеење“.

„Изгубивме повеќе од 100 килограми и се сакавме цело време.

6. „На ќерка ми Абигејл и беше дијагностициран редок и агресивен рак на мозокот. По операцијата и хемотерапијата, таа сега веќе нема рак“.

7. „Се мажам оваа сабота и за прв пат со нетрпение чекам да видам слики од себе“.

8. „Пред и потоа: хирургија на вилица и ринопластика“.

9. „Изгубив 55 килограми за 13 месеци!

 

10. „Татко ми и јас со точно 10 години разлика. Тој изгуби 68 кг, а јас 13 кг.

11. „Пред 5 години бев врзан за кревет и инвалид. Денеска го истрчав мојот прв маратон со ќерка ми. Горд сум на нас!“

12. „Таа е родена во 35 недела со Даунов синдром и имаше 3 дупки во срцето“.

13. „Само што ја добив работата од соништата. Ќе им раскажувам на луѓето за диносаурусите и праисториските животни во природонаучниот музеј“.


14. „Јас – некогаш и сега“.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Една жена пред перење наоѓа женски гаќи во џебовите на сопругот…

Како би изгледале ликовите од „Game of Thrones“ доколку режисерите се водат според нивниот опис во книгата