во , ,

15 Луѓе кои пораснале, но останале деца во срцето

Во секој од нас живее дете, но не секој е подготвен тоа да им го покаже на другите луѓе. А оние кои се уште се осмелуваат да го направат тоа се навистина среќни. Некои се шегуваат со други, други уживаат со моторни санки, а трети едноставно си дозволуваат да јадат слатки за ручек.

„Татко ми ќе и го уништи денот на мајка ми“.

„Татко ми носи костум од еднорог“.


„Мојата сопруга и јас изградивме иглo за Божиќ и запаливме оган внатре.

„Секоја година на мојот роденден, татко ми реди играчки од моето детство. И тоа го прави среќен“.

„Татко ми ме фати кога малку се занесов“.

„Мојата омилена фотографија од татко ми“.

„На моето работно место беше инсталиран нов освежувач. Решив дека треба малку да се смени“.

„Тој рече дека бара забава.“

„Мојот карамел сос има јакна.“

„Ова ми го разубави денот“.

„Моите родители беа завеани во куќата покрај езерото. Мама ми го испрати ова и ми рече: „Татко ти и неговиот пријател се надвор од контрола“.

„Јас и мојот пријател ја криеме оваа фигура во нашите куќи повеќе од 15 години. Не се сеќавам како започна оваа игра, но ова е последното место каде што беше скриена.“

„Јас ја одржувам ноќната смена како што можам.“


„Мојот сопруг ми рече: „Душо, мислам дека едно јајце се расипа. Колку го сакам овој човек“.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Мачки чии стандардни поставки исчезнаа засекогаш

15 Мали мачиња кои се претвориле во вистински меки убавици