во ,

15 Луѓе се сопнуваат на нешто толку кул, што е како замрзнување на мозокот без сладолед

Реклама

Животот е полн со изненадувања. Може да наидете на исчезнати предмети на најнеочекуваните места, па дури и да споделите момент од тоалетот со дива птица. Трикот е да бидете брзи со вашиот телефон за да ги снимите тие чудни наоди.

1. Забележав дека моите зеници се со две различни големини.

2. Ја најдов сестра ми во Мет.

3. Овој веренички прстен го најдов закачен на статуа во паркот.

4. Молња ја погоди мојата домашна теретана и го остави овој артефакт во огледалото.

5. Секоја буква на овој знак избледе на сонце, освен буквата „Н“.

6. Во тоалетот има дива мисирка.

7. Ја најдов точната улица што е на мојата слика.

8. Шишенце со течност најдов на плажа.

9. Најдов идентична, неискористена верзија на нашата 30-годишна даска за сечење во продавница за штедење.

10. На барот Аеро на татко ми му недостасуваше воздух.

11. Најдов бебе зајаче во мојот плакар.

12. Во продавница за храна во моја близина се продаваат и обични барови на КитКат и увезена европска верзија.

13. Ова ЏИНОВНО глуварче што го најдов на мојата прошетка денес.

14. Овој молец го најдов на мојот трем. Се нарекува розев јаворов молец.

15. Денес го видов најјасниот природен израз на спектарот на видливата светлина што некогаш сум го видел.


Не заборавајте да погледнете набрзина во нашата друга статија, каде што прикажуваме над 15 среќници кои го постигнаа џекпотот со нивните уникатни наследства. Забавно читање што нема да сакате да го пропуштите пред да тргнете надвор.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Ситуации кои нè забавуваа и изненадија во исто време

15 Илустрации за вистинска љубов што го загреваат срцето во сета нејзина убавина и радост