во , ,

15 Најжешки парови кои го украдоа шоуто на Мет Гала 2024 година

Реклама

Мет Гала е најславната вечер на модата, привлекувајќи познати личности украсени во нивните најкултни фустани и костими. Секоја година се прифаќа уникатна тема, инспирирајќи ги ѕвездите да го направат својот изглед соодветно. Овогодинешната тема „Заспани убавици: повторно будење на модата“ ќе прикаже околу 250 предмети избрани од постојаната колекција на Институтот за костими, вклучувајќи и многу ретко видени парчиња. Во нашата статија, ќе истражиме колку успешни биле познатите парови во толкувањето на оваа модна задача.

Никол Кидман и Кит Урбан

Мет Дејмон и Лусијана Баросо

Киеран Калкин и Џез Чартон

Леонардо Дел Векио и Џесика Серфати Мишел

Рита Ора и Тајка Вејтити

Крис Џенер и Кори Гембл


Џејмс Корден и Џулија Корден

Ди Оклепо Хилфигер и Томи Хилфигер

Кристијан Кауан и Сем Смит

Еди Редмејн и Хана Багшоу

Елса Патаки и Крис Хемсворт

Ајша Мекшо и пречесниот Ал Шарптон

Гулаб Камерон и Дамијано Дејвид

Морган Спектор и Ребека Хол

Адриен Броди и Џорџина Чепмен

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Природно чудо на крајот од светот: Нереално убави пештери кои вреди да се посетат еднаш во животот

Замок од 1913 година купен за 155.000 долари, го реновирале и сега вреди 900.000 долари