во , , ,

15 Неверојатни изуми на креативни луѓе: Лустер направен од тркало на стар велосипед

Интересни идеи како од стари завеси, чаршафи, ламби и други предмети во домот да направите нови и уникатни работи.

Постојат многу креативни луѓе кои знаат како на старите предмети да им дадат нов сјај или од нешто обично да направат нешто уникатно.

Луѓето од цел свет на социјални мрежи споделуваат резултат кога на старите работи ќе им се даде нов живот:

„Од стара плетена блуза си направив навлака за перница.“

„Од стари свеќи си направив нови и тоа цела колекција.“

„Од стара цевка си направив уникатна саксија за во двор.“

„Ја обоив мојата облека со помош на лушпи од грозје.“

„На моите стари избледени старки одлучив да им додадам боја.“

„Мојот „нож“ за тесто е направен од стара кутија за сладолед.“

„Од стари кутии си направив држач за лаптоп.“

„Од IKEA ќеси си сошив престилка.“

„Си направив лустер од тркало од стар велосипед.“

„Ја претворив старата ламба во уникатна саксија.“

„Направив хранилка за птици од стар сервис за кафе.“

„Од старите фармерки направив прибор за пенкала.“

„Од стара детска играчка направив уникатна ламба.“

„Од скршена саксија направив мини уметничко дело.“

„Си направив модерна кошула од стар чаршаф.“

„Старата завеса ја претворив во здолниште.“

Што мислиш?

30 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Уметник зема различна дрога секој ден и прави автопортрет според чувството кое го води

10 Фрази што ги кажуваат речиси сите кога немаат тема за разговор