во ,

15 Парови на познати личности кои изненадувачки се испостави дека се на иста возраст

Без разлика колку години имаат, познатите личности се секогаш неверојатно убави. Сепак, често ни е тешко да откриеме кои од нашите омилени ѕвезди се на иста возраст. Понекогаш нашиот мозок не може да го разбере фактот дека две познати личности се родени во иста година.

1. Рајан Гослинг и Маколеј Калкин: 41 година

2. Хју Џекмен и Вил Смит: 53 години

3. Джаред Лето и Снуп Дог: на 50 години

4. Упи Голдберг и Крис Џенер: 66 години

5. Еминем и Двејн Џонсон: 49 години

6. Бред Пит и Џони Деп: 58 години

7. Адел и Зои Кравиц: 33 години

8. Мадс Микелсен и Гробарот: 56 години

9. Селена Гомез и Карди Б: 29 години

10. Лиам Галагер и Џон Чо: 49 години

11. Лиза Бонет и Никол Кидман: 54 години

12. Кристофер Мелони и Џорџ Клуни: 60 години

13. Сандра Булок и Кортни Лав: 57 години

14. Кајли Џенер и Мејси Вилијамс: 23 години

15. Пол Хоган и Чак Норис: 82 години

Што мислиш?

30 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 Фотографии кои изгледаат како да се направени во друг универзум

20 Фотографии кои предизвикуваат ураган од среќа во вашата душа