во ,

15 Познати личности кои се толку слични што изгледаат речиси како близнаци

Подготвени сме да се обложиме дека сте се препознале барем еднаш во животот помеѓу две познати личности. Тоа може да биде корисно за ѕвездите кога треба да прикажат историска личност во филм, но кога се блиски и често се појавуваат на нашите екрани, понекогаш е комплицирано.

1. Пирс Морган и Бренда Фрикер (познатa и како Дамата со гулабите од „Сам дома 2: Изгубени во Њујорк“)

2. Анџелина Џоли и Стефани Корнелиусен

3. Таи Шеридан и Бари Коган

4. Ен Хатавеј и Дејзи Едгар-Џонс

5. Џеф Бриџис и Крис Кристоферсон

6. Кит Харингтон и Кристофер Абот

7. Скарлет Јохансон и Амбер Херд

8. Џејмс Франко и Тео Џејмс

9. Енди Саркис и Мајкл Шин

10. Кирсти Али и Ферги

11. Марк Стронг и Анди Гарсија

12. Роберт Де Ниро и Елиас Котеас

13. Џенифер Лоренс и Хејли Бенет

14. Џошуа Џексон и Пилу Азбек

15. Маргот Роби и Самара Вивинг

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Што треба да направам за да те запалам мори?

18 Докази дека сите животни можат да бидат пријатели едни со други