во ,

15 Познати личности над 50 години кои ги игнорираат старосните стереотипи

Поради некоја причина, многу луѓе веруваат дека жените постари од 50 години треба да носат долги фустани без струк, по можност темни и дискретни. За среќа, модерните дами често го користат гардероберот на помладите. Земете ги на пример ѕвездите кои сјаат под погледот на камерите со мини здолништа, шорцеви и искинати фармерки.

Џенифер Анистон на 50 години продолжува да носи мини фустани и изгледа одлично.

Во 2021 година, 52-годишната Џенифер Лопез на премиерата на “The Last Duel” се појави со кроп топ. Кој рече дека само тинејџерките можат да ги носат?


На 70+, Хелен Мирен сака светли бои и нема да се откаже од нив во корист на потемни нијанси

Актерката Деми Мур на 57 години беше фотографирана во маица со анимиран принт и продолжува да ги воодушевува своите следбеници со „младешки“ фотографии.

Никол Кидман сака фустани со високи шлицови. На пример, на 53 години, актерката се појави така на церемонијата на доделувањето на наградите Златен глобус.

Шерон Стоун има над 60 години, но не се плаши да носи искинати фармерки и во нив изгледа кул.

Салма Хајек не ги забележува безобличните фустани и смело го истакнува струкот. Таа на оваа фотографија има 53 години

57-годишната Сандра Булок пред фановите се појави во тесен комбинезон кој дефинитивно и прилега.

Во 2019 година, Хали Бери се појави на премиерата на „John Wick 3“ во кратки шорцеви. Таа тогаш имаше 52 години.

 

Синди Крафорд верува дека можете да носите кожна јакна и по 50 години. Целосно се согласуваме со неа.

Шер никогаш не се плашела да изгледа сјајно: на 75-годишна возраст, пејачката смело комбинира неколку принтови во една слика и се облекува на начин на кој многумина не би се осмелиле.

Памела Андерсон облечена во нежен фустан во крем боја. Не можеме да веруваме дека на оваа слика има 51 година.

Робин Рајт (53) на премиерата на „House of Cards“ дојде во тесни фармерки. И поради некоја причина, многу луѓе мислат дека овој стил е исклучиво за „младите“.

Во 2019 година, Моника Белучи се појави пред публиката во проѕирен светло црвен фустан. Таа тогаш имаше 54 години и e убава како и секогаш.


Џенифер Анистон на 50 години повторно стана центар на сечие внимание, избирајќи да излезе со фустан со тенки прерамки и прилично смело деколте


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Фотографии кои докажуваат дека споредбата е најдобриот начин да го запознаете светот

Ах, помислува тој, кога онаа мојана би имала такви нозе…