во , ,

15+ Познати личности пресоздадени со помош на AI како познати ремек дела

Преку моќта на вештачката интелигенција и според една студија, AI ќе ги промени нашите животи на подобро. Користејќи го, можеме да составиме иконски ремек-дела и сакани познати личности кои вдишуваат нов живот на платното. Нашата имагинација не познава граници, а со технологијата таа лесно може да стане реалност.

1. Џони Деп

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

2. Анџелина Џоли

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

Реклама

3. Бијонсе

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

4. Роберт Дауни Џуниор.

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

5. Кејт Винслет

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

6. Том Круз

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

7. Скарлет Јохансон

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

8. Хенри Кавил

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

9. Крис Еванс

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

10. Тејлор Свифт

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

11. Натали Портман

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

12. Пирс Броснан

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

13. Ема Вотсон

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

14. Харисон Форд

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

15. Бред Пит

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики

16. Ен Хатавеј

Ја користевме вештачката интелигенција за да ги замислиме овие 15+ познати личности на познати слики


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Уште ли не си го продала автомобилот?

Еве со овие 1000 денари ќе купиш нешто за пиење, а со овие 1000 нешто за мезе…