во , ,

15 Ситуации кои нè забавуваа и изненадија во исто време

Реклама

Различните емоции низ кои поминуваме во еден ден додаваат богат вкус на нашиот живот и дефинитивно помагаат работите да бидат интересни и забавни. Животот станува толку апсурден што не можеме да одлучиме дали некоја ситуација треба да ни го стопли срцето или едноставно да го скрши. И покрај тоа што овие глетки не збунуваат, тие можат да остават силен печат во нашата меморија и да останат врежани таму со децении.

1. Мојата мачка пред огледало


2. Се преправате дека носите чорапи без всушност да морате да ги носите

3. Вака жена ми го јаде своето бурито.

4. Еден пријател доби нови наочари со штикли.

5. Денеска отидов во Лувр. Не очекував да го видам ова.

6. Како мојот 10-годишен брат го отвори својот сет Лего

7. Врата во мојата куќа

8. На потешкиот начин дознав дека средството за дезинфекција на рацете во италијанскиот ресторан изгледа точно како маслиново масло.


9. Оваа подна плочка на аеродромот има вграден клуч од куќата.

10. Во чантата имаше парче од зачини Доритос од 4 унца.

11. Замрзнати шпагети за 2 во Северна Дакота

12. Десктопот на мајка ми

13. Моето шише со вода се намали при миењето.

14. Се чини дека никогаш не натеравме многу луѓе да чукаат на вратата поради некоја причина.


15. Значи вашата правосмукалка не работи…


Дали често се среќавате со вакви надреални глетки? Дали успевате да ја видите смешната и позитивната страна на секоја ситуација?


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Парови кои се доказ дека љубовта може да трае целиот живот

15 Луѓе се сопнуваат на нешто толку кул, што е како замрзнување на мозокот без сладолед