во ,

15 Смешни ситуации кои докажуваат дека животот со мажи не е воопшто едноставен

Мажите и жените понекогаш навистина е невозможно да се споредат. Жените за своите момчиња и сопрузи често знаат да кажат дека се однесуваат детинесто, смотано, дека не знаат да готват и дека се многу неуредни.

Секако, не сите мажи се такви, но овие 15 смешни ситуации докажуваат дека сепак има мала вистина во ваквите тврдења.

„Го замолив момчето да ми ја припреми кадата за капење. Не требаше да го направам тоа“

„Го замолив да ми го прицврсти фустанот на грбот…“

„Ставил погрешен детергент“

„Мојот партнер обожува да си прави фризури на нозете“

„Она кога ќе го замолиш момчето да ти направи ручек“

„Моето момче мораше да оди до тоалет, вака го остави сладоледот на масата и замина“

„Сметал дека ова е совршено место за оставање чинии по вечерата“

„Погледнете како ги наместил намирниците во вратата од фрижидерот“

„На овој начин момчето денеска ми даде до знаење дека конечно се избричил“

„Го замолив момчето да пречкрта датум на мојот календар. Понекогаш ми се чини дека намерно сака да ме нервира…“

„Секогаш вака ги отвора пакувањата…“

„Го замолив сопругот да ги стави бананите каде што стојат“

„Момчето ми кажа дека тој ќе свари ориз. Не требаше да се надевам дека тоа ќе пројде без проблем“

„Го испратив момчето да купи намирници пред Велигден и неработните денови. Еве што донесе дома“

„Го замолив сопругот да го стави преостанатиот ручек во фрижидер. Малку претера“

Што мислиш?

30 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Цитати од Пауло Коелјо кои го менуваат животот: „Кога немав што да изгубам, имав сè“

10 Работи за кои луѓето најмногу лажат на Инстаграм