во ,

15 Урнебесни восочни фигури на познати личности кои не личат на вистинската личност

Изработката на восочна статуа која го доловува секој поединечен аспект од визијата на една личност не е ништо лошо. Уште поимпресивно е кога скулпторите успеваат прецизно да го рекреираат изгледот на познатите личности. Но, понекогаш крајниот резултат може да биде значително различен од првичната намера и завршува да изгледа повеќе комично отколку реалистично.

1. Бред Пит

2. Принцезата Дијана

3. Мадона

4. Ентони Хопкинс

5. Џесика Алба

6. Роуз и Џек од Титаник

7. Тејлор Свифт

8. Ријана

9. Лејди Гага

10. Арнолд Шварценегер

11. Леонардо ди Каприо

12. Анџелина Џоли

13. Пенелопе Круз

14. Даниел Крег

15. Том Хенкс

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Фотографии на кои познатите личности се во нивниот природен изглед

15 Работи кои ги импресионираат сите кои пораснале во 90-тите