во , , ,

15 Фотографии од касните 90-ти и раните 2000-ти години кои го доловуваат духот на таа ера

Секоја ера се памти по нешто различно. На пример, секој што пораснал во 90-тите се сеќава на разнобојните хеланки и на исклучително популарните спортски парчиња облека од тоа време. Секој што не бил тинејџер во 2000-тите нема да ја разбере вредноста на фото-дневниците на омилените ѕвезди или зошто сите одевме во интернет клубови. Но, човек чија младост беше во културниот врв на раните 2000-ти ќе се почувствува носталгично кога ќе ја погледне оваа статија.

„Фотографија од атмосферата на битпазар“.

„Налетав на колажот “Buffy the Vampire Slayer” што мојот најдобар пријател го направи за мене во раните 2000-ти. Сè уште го сакам.”


„Го прашав мојот 12-годишен син и неговите пријатели што е овој гаџет. Слушнав различни верзии: отворач, копче за аларм, биткоин паричник, тамагочи, радио.”

Додека девојките купуваа тетратки со снимки од Титаник, сите момчиња ги имаа овие.

„Го средував плакарот во станот на моите родители. Најдов куфер на компјутерски дискови“.

„Налепници што никогаш повеќе нема да ги ставам“.

„Мојата мала колекција од 2000-тите“.

„Уште еднаш дојдов да ги посетам моите родители и да ja препрочитам една од моите омилени детски книги.”

„Кој се сеќава на звукот на модемот 56k?“ – „О, да, симнуваш 2 песни за цела вечер“

Девојките дефинитивно ќе го паметат овој ужасно тренди маникир од 2000-тите.

„Неодамна пребарував по стари работи и го најдов мојот дневник сo песни, што го водев како тинејџер.”

Дали некој имал вакво чудо?

„Ова го најдов дома претурајќи по старите кутии.”

„Го најдов на горните полици од мојот плакар. Се сеќавам дека го прелистував ова списание, сонував за овој или оној телефон или MP3 плеер“.


„Се сеќавам дека пуштав изгребан диск и чекав да се појави екран на кој пишуваше PlayStation. Само го бришев дискот и се молев.”


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Уникатни тетоважи кои се комбинација од „Каде сакам да бидам и каде всушност сум“

27 Примери од најсмешните “Имаше една единствена задача…” фејлови