во , , ,

15 Хумористични илустрации за работите кои ги поседува секоја жена

Дали поседувате тесен пар фармерки за кога ќе ослабите? А скинати хулахопки кои нема да се гледаат под панталоните? Веројатно имате и џиновски плакар, но и покрај тоа, немате што да облечете.

Не сте сами… Речиси секоја жена ги поседува нештата кои артистката Алена Софронова ги прикажува во своите илустрации.

Тесни фармерки за „кога ќе ослабам“.

Огромен плакар, но и покрај тоа „нема што да облече“.

Поглед кој може да убие.

Скинати хулахопки, бидејќи дупчињата секако не се гледаат под панталони и долги здолништа.

Илјада кутии со најразлични кремови кои никогаш не ги користи.

Скриено чоколадо.

Огромна и стара, но бескрајно комфорна блуза.

Фустан како за на излог: Неверојатно скап и убав, кој стои во плакарот зашто не знае кога и за каде да го облече.

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Реалистчни илустрации за маките на жените во салоните за убавина

Тато нешто не ми е јасно, комшијата од лево зема 25.000 плата и одвај сврзува крај со крај…