во ,

16 Бунтовници кои одбиваат да следат било какви правила

Пица исечена на чуден начин, маж кој јаде банани пресекувајќи ги на половина и девојка која се качува на мијалникот во бањата за да се шминка. Ова се само неколку ситуации кои можат да не натераат да се запрашаме: „О Боже, зошто воопшто се случува ова?“

1. Оваа пица што ја нарачавме во Грција вака беше насечена.

2. „Како мојот цимер ги јаде бананите“.

3. „Сите ја забиле својата количка во предниот дел на мојот нов автомобил“.

4. „Начинот на кој мојот пријател го сече авокадото“.

5. „Пица со пилешко“.

6. „Овие луѓе одат по средината на патот до нивниот автомобил. Ова трае повеќе од една минута“.

7. „Вака чита мојот син (исто така јаде, освен ако не му викаме).

8. „Преуморен и преморен, не можев да сфатам како да притиснам 5 цела минута“.

9. „Патуваме. Вака жена ми ги обвиткува куклите на децата“.

10. „Вака добив 1.000 долари за да поминам на факултет од татко ми“.

11. „Побарав дополнителни кисели краставички за мојот Биг Мек“.

12. „Направив торта за таткото на мојот партнер за Денот на татковците. Му реков да ми врати парче и тој така го пресече“.

13. „Како се вклопуваат овие чинии“.

14. „Зошто не го следат сопствениот совет?

„Двапати мерете, еднаш сечете“.

15. „Овој дизајн ме убива“.

16. Жена ми вака се шминка.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Фотографии кои докажуваат дека работите се подобруваат со текот на времето

15 Дизајни кои ни го отежнуваат секојдневниот живот