во , ,

16 Дизајнери кои малце претерале со креативноста

Опкружени сме со работи со традиционален дизајн, но тоа не значи дека единствените, па дури и чудните нешта немаат право да постојат. Некои дизајнери преземаат ризици и преминуваат од екстравагантното кон остварливото, па дури и секојдневно ги користат своите пронајдоци.

1. Велосипедска кола

2. „Гулабски потпетици“.


3. „Лице за покривање на гумата“.

4. „Размислував да купам едно“.

5. Футрола за телефон за љубители на готвењето.

6. „Торба што ја видов денес во метрото“.

7. Совршен сетап за одгледување кактуси.

8. „Контејнерот за ѓубре стана кревет“.

9. Капакот кој сака да се бакнува.

10. „Тастатура во стил на сирење“.

11. „Насмеаниот камен во стоматолошка ординација“.

12. „Мотивот издлабен од уметникот Селва Апарисио во дрвениот под“.

13. „Претпочитаат да бришаат отколку да усисуваат со правосмукалка“.

14. Интелигентен маркетинг.

15. „Порцеланска мачка за сос“.

16. „Направив две фотографии за да бидам сигурен кога го видов овој камен во дворот на мојот пријател“.


Супер Акција -20%

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Урнебесни фотографии со деца кои совршено ги доловуваат „маките“ на родителите

28 Фотографии од Истанбул од работи кои често ги изненадуваат туристите