во , ,

16 Луѓе кои направиле нешто глупо и се смееле на тоа

Реклама

Сите ние понекогаш правиме грешки, и некои луѓе не ги ни забележуваат. Додека некои грешки се само резултат на невнимателност или заборавеност, други предизвикуваат смеа и непријатност кај луѓето околу нас.

Ја испратив оваа фотографија од мојата градина на мајка ми не забележувајќи ја малата столица што ја добив за мојата мачка, и таа мислеше дека тоа е објава за бременост.

Отидов на аеродромот и на половина пат, погледнав надолу. Благодарам за подарокот за Денот на таткото, деца, папучите се многу удобни.

Мојот втор обид да направам фустан, втор неуспех.

Кога ќе ја приспособите нарачката, по дифолт е без сирење и без сос. Не го забележав тоа додека не стигнав дома.

Отидов на работа кај моите родители. Колегата на татко ми рече дека знае многу за кучиња и сакал да биде ветеринар кога бил дете. Забележа дека нашиот лабрадор не е чистокрвен.

Нарачав пилешки крилца за вечера и добив кутија само со зеленчук и сос.

Влегов во тоалетот и оваа девојка ме спречи да влезам и рече, ‘Извини, не можев да не ги забележам твоите обетки, дали си од Тексас??’ Овие се обетките што ги носев.

Служителот случајно испрска средство за уништување на плевел наместо ѓубриво на фудбалското игралиште на училиштето.

Никогаш не сум направил нешто поневнимателно од ова, можев да ја запалам целата куќа само со тоа што ставив пластичен капак над шунката што ја ставив во рерната.

Жената ме испрати во продавницата по шеќер, на пат за дома и не сфатив што се случило додека не го ставив во багажникот. Решив да ја споделам мојата несреќа.

Го прашав татко ми дали може да ми наостри неколку моливи за испитот денес, и ова е тоа што го добив.

Татко ми мислеше дека е добра идеја да стане рано пред сите и да бере праски. Не беа ни блиску до готови.

Ги поканив моите родители на вечера и тие ѕвонеа на вратата во најлошиот можен момент.

Ставањето на овие чевли во сушара беше лоша идеја.

Татко ми ми помогна да се постави нов тоалет во неговата канцеларија денес.

Два дена луѓето се плашеа од чудната кафена ствар на дрвото и не ги отвораа прозорците. Една жена толку се исплаши што повика служба за заштита на животни.


„Кога пристигнаа инспекторите, сфатија дека не е животно, туку кроасан фрлен низ прозорецот.“

Дали некогаш сте биле во ситуации кога некој направил нешто погрешно и вие сте се чувствувале навистина непријатно?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Разговараат хирург, архитект и политичар за тоа кој е најстариот занает на светот…

Полицаец застанува пијаница и го прашува…