во , ,

16 Луѓе кои не успеале да предвидат се

Секој од нас се обидува однапред да ги предвиди можните недоследности за да има помалку проблеми во животот. Но, дури и искусните аналитичари не можат да избегнат инциденти што се случуваат поради некоја ситница, но носат многу непријатности.

„Ја замолив мајка ми да ја слика мојата стара куќа за кукли. Не очекував дека ќе изгледа вака… Ми изгледа како снимка од хорор филм“

„Не го очекував ова“

Реклама

Кога си ветуваш дека утре ќе ги измиеш сите садови.

„Погледот од мојот стан кога се вселив и погледот сега.“

„Издржува до 453 кг. Но, ова не е во ред“.

Кога вашиот пријател ќе стави замрзната пица на решетката во рерната.

„Ја избришав загреаната стаклена плоча со крпа од микрофибер. Сега неможе да се исчисти“.

Некој кој веќе лета во авион ќе биде многу тажен по неколку часа.

„Кога татко ти ќе ти каже да ги покриеш дрвата за огрев пред да врне, а ти тој проблем ќе му го препуштиш на помалиот брат. Тато ќе биде дома за 20 минути“.

„Само што купив куќа. Ми кажаа дека под тепихот има дрвен под. Проверив мала површина во аголот и се беше во ред. Но, не во целата дневна соба. Изгледа дека ќе треба да направам нов под“.

„Ја затворив вратата и случајно ги оставив клучевите внатре.“

„Кучето на соседот денеска ме остави без вечера.“

„Денес бев единствениот во канцеларијата. Можеби пропуштив некоја важна порака“.

„Го купив двогледот специјално за да го видам Големиот Кањон на ова патување.“

„Погледнете  ја временската прогноза пред да направите конкретни чекори. Надвор е -4°C“.

„Излегува дека 2 часа пред летот не се доволни.“


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Татко, тато. Нели мачките имаат мачиња?

16 Омилени познати личности кои ќе наполнат 60 години во 2022 година